Strona główna » Usługi » Česká společnost v Polsku

Česká společnost v Polsku

Jsi občan České republiky, máš firmu a chceš obchodovat s Polskem, nebo máš zájem o založení vlastní firmy v Polsku, ale nevíš jak na to?

Skontaktuj się

Pomůžeme Ti založit firmu v Polsku v souladu s polským zákonem, a podnikat za stejných podmínek, jako polští občané.

Právní podmínky, které musí cizinec splnit, aby mohl provozovat společnost v Polsku, jsou definovány v čl. 13 zákona o svobodě hospodářské činnosti.

V tomto ohledu je důležité, zda je cizinec občanem členského státu Evropské unie.Vzhledem k tomu, že Česká republika je členem Evropské unie, je situace občanů České republiky, kteří hodlají založit podnikání v Polsku, zcela jasná. Proces registrace společnosti v Polsku a veškerá pravidla chování v tomto ohledu probíhají za stejných podmínek jako u polských občanů.

Zahraniční podnikatel, který již provozuje podnik v České republice, může také zvážit rozšíření své činnosti na území Polska formou pobočky nebo zastupitelského úřadu, což se však může uskutečnit pouze tehdy, pokud cizinec podle čl. 85 ust. 1 zákona o svobodě hospodářské činnosti zaručuje na základě reciprocity stejnou příležitost pro polské občany.

Důležitou podmínkou pro zřízení pobočky je také to, že rozsah činnosti nemůže být širší než rozsah činnosti společnosti, kterou již provozujete v Česku. Polský zákon vyžaduje, zápis do krajského obchodního rejstříku (KRS), sepsání zakladatelských dokumentů, jmenování opravněné osoby, která reprezentuje a zastupuje společnost (jednatel společnosti) Zákonem je rovněž určena povinnost k vedení účetnictví.

Co je důlezité!

Podnikání v Polsku v podobě společnosti nevyžaduje osobní účast v Polsku. Fyzická osoba může podnikat v Polsku na základě žádosti CEIDG-1, která je současně žádosti o registraci REGON (zápis do krajského úředního rejstříku národních hospodářských subjektů), který je obdobou českého IČ , a žádosti o přidělení čísla NIP, které má shodnou funkci jako české DIČ.

Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení, která Vám ušetří čas a peníze. Pro české společnosti, které se rozhodnou expandovat na polský trh, disponujeme společnostmi tzv.ready-made, připravenými k podnikání takřka ihned.

Kromě uvedených služeb poskytujeme profesionální daňové poradenství, vedeme účetnictví, personalistiku a mzdy. Poskytujeme profesionální služby při zakládání obchodních společnosti  zahraničních subjektů v Polsku. Nabízíme právní služby ve všech oblastech práva. Poskytujeme pomoc při vymáhání daňových pohledávek ve vztahu k jiným státům.Pro příznivé podnikatelské prostředí je také nutná nabídka vhodných podnikatelských nemovitosti, proto mezi naše služby patří také vyhledávání nemovitosti a pracovních prostorů pro vaše podníkání.

Náš zkušený tým se silným mezinárodním zázemím,vám pomůže vyhodnotit vaše příložitosti a potenciální rizika a naplnit tak vaše ambice v mezinárodním podnikání.

Opracowanie - Monika Michońska

Czego szukasz?

Napisz do nas!

Nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania

Imię i nazwisko*

Adres email*

Temat

Treść wiadomości

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje
TORITE MENU